בלוג

שתף

4 סיבות טובות לשפר את בולמי הזעזועים ברכב השטח שלך

הדבר הראשון שעושה מי שמבין דבר או שניים ברכבי שטח, הוא להחליף את בולמי הזעזועים המקוריים בבולמים משופרים. בולמי זעזועים שהותאמו לצרכים ולסגנון הנהיגה שלך, ישנו את חווית הנהיגה ברכב השטח שלך מקצה לקצה – בכביש ובשטח. הנה 4 סיבות טובות שבגללן כדאי להחליף את הבולמים המקוריים ברכב השטח שלך.

  1. היצרן חסך על הרכב שלך

יצרני הרכב חיים בעולם של שיקולי עלות-תועלת. הם תמיד יעדיפו להשקיע במה שעוזר להם למכור יותר מכוניות – ובולמי הזעזועים לא ממש נמצאים בראש רשימת האבזור ששווה לייצרן הרכב להשקיע בו. בדרך כלל בולמי הזעזועים המקוריים הם פשוטים וזולים, כך שכל בולם שתרכשו בנפרד – רק ישפר את התנהגות הרכב.

  1. תמורה ב-100% מזמן הנסיעה

מי שמבין ברכבי שטח, יודע שהחלפת הבולמים המקוריים בבולמים איכותיים זה השינוי שעושה את ההבדל המשמעותי ביותר באיכות הנסיעה, ביציבות הרכב, בחוויית הנהיגה, והכי חשוב – בבטיחות. מכל קשת השיפורים האפשריים לרכב שטח, בולמים איכותיים נמצאים בראש הרשימה: בניגוד לשיפורי שטח רבים שהתמורה שלהם באה לידי ביטוי רק בחלק קטן מהזמן, מבולמי זעזועים איכותיים אתה נהנה ב-100% מזמן הנהיגה – בכביש ובשטח. בולמים איכותיים משפרים את איכות הנסיעה, מרסנים את תנודות המרכב, משפרים את היציבות, מצמצמים את הבלאי למכלולי הרכב והצמיגים בשטח, ומאפשרים לנהוג מהר יותר ובביטחון רב יותר. זה נכון בדרך למשרד כמו שזה נכון בשבילי המדבר.

  1. התאמת הרכב לצרכים שלך

כשמבינים את חשיבות החלפת הבולמים, נשאלת השאלה: איזה בולם מתאים לרכב שלי ולצרכים שלי? התאמה אישית זה הדבר הכי חשוב. אם הבולם המקורי מכוון למכנה המשותף הרחב ביותר של הלקוחות, הרי שאת הבולם המשופר אתה יכול להתאים בדיוק לצרכים שלך. לקוח שמעוניין לשדרג את מערך המתלים של רכבו, אולם התקציב העומד לרשותו מוגבל, נדע להתאים לו בולם ממשפחת RAW או EFS שישפר את התנהגות רכב השטח שלו בכל פרמטר.  לקוח שמטייל יותר בשטח וזקוק לפתרון קצה מבחינת איכות והתאמה מושלמת לסגנון הנהיגה שלו, יעדיף FOX הנחשבים לטובים ביותר בעולם. את הבולמים של FOX ניתן להתאים בצורה מדויקת יותר לדרישת הלקוח במעבדת הבולמים של אאוטבק טכנולוגיות. באמצעות כלי מדידה ממוחשבים ומערכות מתקדמות, אפשר להתאים לכל לקוח את הפתרון המושלם עבורו: לנהג שאוהב לנהוג מהר בשטח, אפשר לכייל בולם באופן נוקשה. נהג שזקוק למהלך מתלה ארוך, יוכל לקבל לך בולם במידות מדויקות לשיפורים שהכניס ברכב שלו. נהג שאוהב לגמוא מרחקים? נכייל עבורו שיסתום שיאפשר התנגדות נמוכה בתחילת המהלך, ומתקשה ככל שהמהירות עולה…

  1. עמידות גבוהה יותר בעומסים

ולמי הזעזועים המקוריים מתחממים ו"מתעייפים" מהר בנהיגת שטח ומאבדים מיכולותיהם – במיוחד כאשר הרכב עמוס. בולם איכותי יותר מסוגל לשאת עומסים גבוהים לאורך זמן מבלי לאבד מיכולת השיכוך. קחו למשל את היחידות המיוחדות בצבא, עמן אנחנו עובדים באופן רציף כבר שנים ארוכות; הן כבר הבינו שרכבי השטח שברשותם, טובים ככל שיהיו, לא תמיד עומדים בעומס של נהיגה מהירה ומשקלם של הלוחמים והציוד. כדי שהלוחמים יהיו מסוגלים לנוע מהר יותר, עם משקל גדול ולאורך זמן, צריך להתאים עבור רכביהם בולמי זעזועים קשוחים שאינם מתעייפים ומאבדים מיכולותיהם. הצבא בחר בבולמי FOX  שעוברים אצלנו במעבדה התאמה ייחודית לדרישות של היחידות השונות. את הניסיון שצברנו בהתאמה של אורכי בולם למהלכי מתלה שונים, כיול ושיסתום, אנחנו מיישמים בכל בולם שיוצא מהסדנה שלנו ללקוח הפרטי.